14 Haziran 2010 Pazartesi

bağrıma oturan öküz

doğum günümden beri yine tek kelam edemedim. blog yazarlığım zorlamaymış gibi. bu adres de burada iç yarası gibi durduğundan mütevellit ara ara girip bir iki satır karalamak zorunda hissediyorum kendimi. sonra "adam olana ayda bir yazı çok bile" diyorum. ne bileyim dengeli bir ruh halim de yok şu sıralar. başlıkta da belirttiğim üzere bağrımda bir öküz oturuyor. kendimi bu kadar deşifre etmeseydim o öküzün "ögö üniversitesi" olduğunu söylerdim lakin söyleyemem, çok deşifreyim. afişeyim. afişe jale.

eski kayıtlara bakarasanız benim kronik "üniversite öğrenciliği sendromu"ndan mustarip olduğumu anlamamanız işten bile değil. o kadar ki ergenlik ortalarından ilk gençlik sonlarına kadar geçen 7 yılımı bu yolda heba ettim. neden diye sormayın. ne bileyim. mezataşıma da bunu yazdırtacağım. "ne bileyim..." 7 yıl boyunca, ki okulu bu kadar uzatmak için destansı bir ataletin pençelerinde olmak gerek ve yeter şart, tembelliğin getirmiş olduğu o muazzam rehavet duygusunu neredeyse hiç tadamadım. ben o relax tembellerden olmadım. ateşe yürümek misali hem dertlendim hem derslerden kaldım. hem ağladım hem gelin gittim. o yüzden de 7 yıl boyunca böğrümde oturmuş bir öküzle birlikte gezdim. öküzsün günlerim yıllar öncesinde kaldığı için öküzsüz olma hissini tamamen hafızamdan sildim. (bu noktada rica ediyorum; tek derdi mezun olmak olan yüzeysel bir adam olduğum düşünülmesin, yüzeyselimdir ama core duo misali birden çok derdi performans sorunları yaşamadan çalıştırabilen bir işlemci sahibiyimdir. ve evet böğrümdeki öküzün tek nedeni mezun olamamak, başka dertlerim için başka yerlerim ağrır.)

bu yılımı yakan tek dersimin harf notunun açıklanmasına çok az bir zaman var. mesai saatleri dahilinde her an açıklanabilir. bakalım bizim öküz yerinden memnun mu? bir de tek ders sınavını saracak mı başıma? yine izmir yolları göründü mü yoksa yakın zamanda 15-20 dakikalık, vücudumdaki oksijen dahil tüm gazları tahliye edesiye derinlikte bir ohhhhh çekip böğrümdeki öküzü tekme darbeleriyle uzayın derinliklerine mi göndereceğim?

bit artık okul, öl artık oküz...

bu yazıyı okuyup sözde eğlenecektiniz, bok eğleneceksiniz. ben eğleniyor muyum?

5 yorum:

 1. inan bende bu dertteyim, notların hepsi açıklansın öyle üzülürüm diyodum, sen benim bağırıma o öküzü oturtmuş oldun, saol ne diyeyim...

  YanıtlaSil
 2. yavrucum birak sen okuludu dersidi gelmisin kac yasina ohoo bu saatten sonra lisans bitecek te cek cek.at kapagi bi gasteye neyin. nen eksik kuzum yuksel aytugdan cengis semercioglundan.insan icinde okumamak gerek senin entrylerini deli imaji yaratiyorum zira kahkahayi patlatmamak icin agiz burun buzmekten.tam anlamiyla ailecek hastasiniz cok manyaksin sahiden.aski memnu hic bitmesin sen hep yaz biz hep gulelim istiyorum olma mi?

  YanıtlaSil
 3. ceyhuncuğum senden özellikle rica ediyorum..
  benim ve bir çok arkadaşımın komik bulduğu şu haberi yorumlamanı... sabırsızlıkla bekliyorum :)

  http://magazin.haberturk.com/ozel-roportajlar/haber/524345-milyon-dolarlar-versen-kurtlar-vadisinde-oynamam

  YanıtlaSil
 4. ceyhun nerdesin bebeğim??? gözlerimi sabaha aşk-ı memnu final yorumunu okumak için açtım.. ama ne oldu hayal kırıklığı akşama kadar bekleyeceğim... :)

  YanıtlaSil
 5. aylardır perşembeleri iple çeken ben, aşk ı menu bitti artık 1945'in yorumları olmayacak hayatımda, bi sayfa kapandı artık, ev arkadaşımın şaşkın bakışları şekilden şekle girerek okuyamiciim allaam diyen ben..şimdi ay yapımı mail yağmuruna tutucam gelecek sezon şöyle uyarlama multimilyoner dizisi yapsınlar kesin de ağız tadıyla takip edelim.

  YanıtlaSil