3 Ekim 2010 Pazar

parmaklıklar arasında (1945 askerde no:1)

malum vatani görev icabı 335. ksd olarak yapmaktayım askerliğimi. jandarmayım. (güzel yurdun güvenliği emanettir bizlere, jandarmadır ulaştıran adaleti her yere ; (jandarma marşı)) uzun boyumun kurbanı olarak cezaevi kapıcısı yaptılar beni. aç-kapa... pınarhisar cezaevi'nin önünden geçerken el sallayın bana, korna öttürün...

daha fazla devam edemiyciğim malum çarşı izni...
çarşı izni; izindeyken yapacak bir şey bulamayıp mal gibi oturduğun ama bir yandan da bitmesin diye dua ettiğin şeye deniyor. elinin altında mevcut olan bilgisayar, cep telefonu gibi teknolojik nimetleri zamansızlık, beyinsizlik ve dahi mahremiyetsizlik yüzünden efektif olarak kullanamama saatleri de denebilir. 5 saat içinde hem kebap hem tatlı yiyeyim, hem 3-5 kahve içip sodasız da kalmayayım; hem karnım hem gözüm doysun diyerek mide fesadı geçirdiğin zaman dilimi de olur.:.

ilerleyen günlerde askerlikle ilgili tanımları anladığım kadarıyla yazmaya devam edeyim diyorum. (alnımızada parıldayan şeref ve şan arması, kahramanlar kahramanı yılmaz türk jandarması)

haftaya gazino... (mevcut televizyonu izleyemeyelim diye ihtiva eden kapalı mekan gibi bişi. bi nevi rekrasyon alanı galiba.)

fatmagül'ün suçu mu ne? senin fatmagül'ün bir melekti yavrum.

eyvah inzibatlar....

1 yorum:

  1. fatmagülller hiç bir zaman bitmeyecek merak etme sakın her zaman her yerde hep bir fatmagül olacak ve özellikle fatmagül ve benzeri dizileri o gazinolarda daha çok izleyeceksin allah sana sabır versin ne diyim :)))

    YanıtlaSil